Dni Otwarte Wydziału

Dziekan i pracownicy Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Dniu Otwartym Wydziału

w dniu 15 grudnia 2015 r., w godz. 10.00 – 14.00

który odbędzie się w budynku przy Al. Armii Krajowej 13/15.

W ramach Imprezy planowane są wykłady popularnonaukowe wraz z prezentacją kierunków prowadzonych na Wydziale oraz szereg interesujących wykładów, warsztatów i pokazów przygotowanych przez poszczególne Instytuty (szczegóły na dołączonych plakatach).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na pokazach i warsztatach wskazane jest wcześniejsze zgłoszenie, którego można dokonać telefonicznie lub mailowo. Zgłoszenia przyjmuje Dziekanat Wydziału:

tel.: 34 3612179, e-mail: wmp@ajd.czest.pl 

Serdecznie zapraszamy uczniów  szkół ponadgimnazjalnych
wraz z nauczycielami

Seminarum Wydziałowe

W dniu 18 marca 2015r. dr hab. Andrzej Zbrzezny prof. AJD z Zakładu Informatyki Stosowanej Instytutu Matematyki i Informatyki wygłosił na seminarium wydziałowym referat „Ograniczona weryfikacja modelowa systemów współbieżnych”.

Global Game Jam

Zapraszamy wszystkich kreatywnych ludzi na częstochowską edycję Global Game Jam 2015 – 48h maratonu tworzenia gier na globalnie zadany temat.

Data: 23-25 stycznia
Miejsce: Akademia Jana Długosza, al. Armii Krajowej 13/15, Częstochowa, aula AB1023 (1 piętro)
Rejestracja: http://globalgamejam.org/2015/jam-sites/pilgrim-jam
Wstęp: Free

Info:
Global Game Jam to światowy event polegający na tworzeniu gier komputerowych oraz planszowych na jeden wspólny temat w ciągu 48h odbywający się w ostatni weekend stycznia (23-25 stycznia). Wydarzenie to organizowane jest już od kilku lat równolegle w kilkunastu krajach i kilkudziesięciu miejscach jednocześnie w tym również w Polsce (Kraków, Poznań, Warszawa itd).
Uczestnicy po ogłoszeniu globalnego tematu łączą się w grupy i rozpoczynają tworzenie gier. Po 48h gry są wysyłane na serwer, rozpoczyna się ich prezentacja, a następnie głosowanie i rozdanie nagród dla autorów najciekawszych gier.
Całość pobudza kreatywność uczestników, ich umiejętności w pracy w grupach, a także rozwija ich zdolności poprzez wymianę doświadczeń i tworzenie nowych rozwiązań. Wydarzenie jest darmowe i otwarte dla wszystkich, nie tylko studentów informatyki, ale też grafików, muzyków, ludzi z pomysłami.

W kilku słowach jak się zarejestrować:
1. Logujemy się na stronę http://globalgamejam.org/ (po wcześniejszym zarejestrowaniu)
2. Wchodzimy na stronę http://globalgamejam.org/2015/jam-sites/pilgrim-jam
3. Klikamy „Join!” :)

Więcej informacji - http://globalgamejam.org/

Kontakt: nosferathoo@gmail.com
FB: https://www.facebook.com/pilgrimjam
Event: https://www.facebook.com/events/1570717563172686/